Sizlere soru-cevap şeklinde ” Botox ” konusunda bilgilendirmek isteriz.

İlk aşamalarda toksin amacı ile kullanılmakta olan botox sonraki aşamalarda birçok tıbbi amaç ile kullanılmıştır.

Tıbbi alanda temel olarak kasların kasılmasını engelleyerek, klinikten kullanılmaktadır.

Estetik Cerrahide Botox Nerelerde Kullanılır..?

Temel olarak göz çevresi kırışıklıkları, iki kaş arasında bulunan çizgiler ve alında bulunan kırışıklıklar botox tedavisinde fayda gören temel bölgelerdir. Güneşe uzun süre bakıldığında özellikle alın bölgesi ve göz çevrelerinde kırışıklıklar meydana gelmektedir. Botox bu bölgelerdeki kasların kasılmasını engelleyerek bu bölgelerde yeni kırışıklıklar oluşmasını engeller ve var olan kırışıkların yok olmasına veya düzelmesine yardımcı olur. Botox düzenli olarak kullanıldığında kırışıklıklar da açılma sağladığı  gibi yeni karışıklıklar oluşmasını da engeller.

Botox Nasıl Uygulanır..?
Botox yaklaşık 5-10 dakika içerisinde enjektör yardımıyla uygulanan bir toksin tedavisidir. Uygulanacak bölgeler buz ile soğutularak yada krem anesteziklerle gerektiği takdirde uyuşturulabilir. Uygun dozda botox hazırlandıktan sonra çok ince uçlu iğne yardımıyla kırışık bölgelerin altındaki kaslara botox uygun dozda uygulanır.

Ne Zaman Etki Gösterir..?

Botox etkileri yaklaşık iki gün sonra başlar, üç yada dördüncü gününde kendisini tam olarak gösterir. Bundan sonra kişisel farklılıklar olsada ortalama altı ay boyunca botox etkisi devam etmektedir.

 

 

 

Clinic Estetik ve Güzellik Merkezin’e ulaşmak için Tıklayınız..