Lazer Epilasyon

Geçmişten Günümüze Lazer Teknolojisi

50 yıllık geçmişi bulunan lazer ışığının 30-40 yılda geliştirilerek tıpta birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. 1996’lı yıllarda ise epilasyon hizmetlerine girerek lazer epilasyon dönemini başlatmıştır. Lazer epilasyon kısaca istenmeyen tüylerden belli bir zamanda sürekli işlem yaptırarak kalıcı sonuca ulaştıran bir tıbbi yöntemdir. Genellikle klinik veya özel hastanelerde uzman estetisyen tarafından yapılmaktadır.

Lazer Işığı Zararlı Mıdır ?

Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığı kesinlikle radyoaktif bir madde değildir. Lazer ışınları en fazla tüy köklerine kadar uzanabilmektedir bundan dolayı herhangi bir zararı söz konusu değildir.

Lazer Epilasyon Acı Verir Mi ?

Biz hastalarımıza lazer epilasyon hizmeti verirken uygun soğutucuları kullandığımız için acı vermez ayrıca hastalarımıza anestezi etkisi sağlayan kremler öneriyoruz.

Lazer Işınların Tüy Köküne Etkisi

Lazer epilasyon da kullanılan lazer ışınları lazer cihazımızın içinde ampullerle ürettiği ışından gelmektedir. Vücuda lazer ışınları gönderildiğinde tüy başından köküne kadar yakarak yok etmektedir. Kıl kökünü kökten imha ettiği için belli seansların ardından kalıcık sağlanabilmektedir. Pürüzsüz ve kalıcı bir  sonuç elde etmek istiyorsanız gerçek lazer ışınları ile jiletsiz olarak yapılan lazer epilasyon hizmetini tercih etmelisiniz.

Lazer Işını Seviyesi

Vücudunuzdaki tüylerin sertliğine göre lazer cihazının ışın gücü ayarlanabildiği için uzman estetisyenler ve hekim kontrolünde olduğunuzda kalıcı sonuç almanız kaçınılmaz olacaktır.

Lazer epilasyon, lazer ışınlarının dalga boyu gelerek tüy köküne kadar yok etme işlemidir. Diğer yöntemler sadece yüzeysel temizlik yapmaktadır ve asla kalıcı değildir. Diğer yöntemleri inceleyecek olursak:

Jilet

Kesinlikle önerilmeyen bir yöntem olup kendinize zarar verme olasılığı yüksek olup kalıcıkta asla sonuç elde edemezsiniz. Lazer epilasyon hizmeti verirken jilet kullanan firma veya kişilerden uzak durmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ağda

Jiletten farkı toplu tüy almak olan ağda yönteminde jiletten hiçbir farkı yoktur. Ağda yönteminde acıdan kaçamazsınız ve kalıcı sonuç tıpkı jiletteki gibi alamazsınız. Jiletten tek farkı toplu olarak tüyleri almanızı sağlar. Bu yöntem eskiden çok kullanılan bir yöntem olmasına rağmen günümüzde asla önerilmemektedir.

Cımbız

Genellikle yüz bölgesinde kullanılan cımbız tüyleri asla kökten almamaktadır ve asla kalıcı bir sonuç elde edilemez. Jilet ve ağdadan farkı ise günlük hayatta acil olarak kaldığınız durumlarda tek tek uğraşarak uzun zaman aldırıcı ve can acıtıcı bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Cımbız yöntemi de önerilmemektedir. Cımbız ile iple almak yöntemi özellik ve sonuç açısından aynıdır.

Tüy Dökücü Kremler

Tüy dökücü kremler kişilerde acı hissettirmeyebilir toplu alımda da kullanılabilir ancak kesinlikle kalıcılığı yoktur ve sürekli olarak yakın aralıklar tüyleriniz çıkmaya devam edecektir. Bu yöntemde kullanılan kremlerin alerjik fonksiyon yaratma olasılığı da vardır ve önerilen bir yöntem değildir.

Yukarıdaki yöntem acı çekmenizi sağlar ve asla kalıcılığı yoktur. Birisi tekil diğeri kısmen çoğul ve toplu alımlarda kullanılmaktadır ancak hekimler tarafından önerilemez. Şimdi lazer epilasyonu inceleyelim:

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon da uzman estetisyen veya hekimler tarafında yapıldığında ve uygun soğutucular kullanıldığında kesinlikle acı hissetmezsiniz. İstediğiniz bölgeye veya toplu olarak tüm vucüdunuza doktor kontrolünde yaptırdığınız zaman kalıcı sonuca kesinlikle ulaşırsınız. Size hiçbir kaybı bulunmayan tek yöntemdir.

Hangi Aralıklarla Yapılmalıdır ?

İstenmeyen tüylerinizden lazer epilasyon ile seanslara başladığınızda cinsiyet, tüy sertliği ve ten renginizin bir önemi olmaksızın 4 ile 6 hafta aralığı yaptırmanız gerekir. Tüylerinizde azalma görüldüğü zaman lazer epilasyon aralığı 9 ile 11 haftaya çekilir ve ilerleyen süreçte de kalıcı olarak kurtulmaya başlarsınız.

Lazer Epilasyon Olunamayan Durumlar

Lazer epilasyon hizmetinden yararlanabilmek için kişilerde bazı şartların bulunması ve bazı hastalıkların olmaması gerekmektedir. Bu tür durumlarda bazen hastalar bile fark edemese de lazer epilasyon öncesi testlerde ortaya çıkmaktadır.

Lazer Epilasyona Engel Olan Hastalıklar ve Durumlar:

Sedef,

Cilt Hastalıkları,

Hormon Sıkıntıları,

Lazer epilasyon olacak bölgede ben bulunmaması,

Beyaz tüye sahip kişilere,

….

lazer epilasyon yapılamamaktadır.

Lazer Epilasyon Öncesi 

Lazer epilasyon hizmetini almadan önce yapacağınız lazer epilasyon öncesi hazırlıklar ile alacağınız hizmet sonrasında kalıcı sonuca ulaşabilir, en verimi sonuçları elde edebilirsiniz.

Lazer epilasyon hizmeti öncesi yapılacakları aşağıda detaylı olarak sizler için bahsettik, uygulayarak hizmet almanız sizin için en verimli sonuçları ortaya koyacaktır.

→ Hijyen

Epilasyon hizmeti öncesi lazer epilasyon yapılacak olan bölgenin; lazer ışınlarının en verimli halde tüyleri köklerine kadar yakabilmesi için önem taşımaktadır. Hizmet almaya gelmeden önce işlem uygulanacak olan bölgenin en iyi şekilde temizlenmesi ve hijyene kavuşmuş olması gereklidir.

→ Tüy Uzunluğu

Biz Clinic Estetik ve Güzellik Merkezi olarak jilet kullanmayan tek şirketiz. Bu yüzden tüylerinizin maximum uzunluğunun 2-3 mm. olması gerekmektedir. Aksi takdirde daha fazla lazer ışığına maruz kalabilirsiniz ve tüylerinizin uzunluğundan dolayı lazer ışınıyla yaktığımızda deriye yapışarak acı çekmenize yol açacaktır.

→ Bronzlaşma

Tatil veya herhangi bir işlem sonrasında derinizde bronzlaşma oluşmuş ise bronzlaşmanın üzerinden bir ay geçmiş olması gerekmektedir. 1 ay geçmeden önce gelmeniz işlemde olumsuz etkiler yaratabilmektedir.

→ Hormonlar

Kişiden kişiye değişebilen hormonlar tüy de önemli bir etkisi vardır. Nasıl ki bazı insanlar köse olabiliyorsa aynı şekilde bazı insanların tüyleri kısa sürede uzayabiliyor veya çok uzun sürede de uzayabiliyor bunun için hormon testlerinizi yaptırmanız ve normal olduğunu görmeniz sizin için fayda sağlayacaktır.

→ Jilet ve Ağda

Lazer epilasyon yaptıracağınız bölgeye jilet veya ağda yapılmış ise 1 hafta beklemenizde fayda vardır.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon hizmeti almak için ön hazırlığını yaparak gelen hastalarımıza lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce herhangi bir hastalığı olup olmadığını sormaktayız. Bazı hastalıklarda lazer ışınları olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Bu tür durumlarda hastalarımızın ilgili hekimlerinden lazer epilasyon için izin almaları gerekmektedir aksi takdirde işlem yapılamamaktadır.

Bu aşama geçildikten sonra hastamız lazer epilasyon odasına alınır ve istediği bölge uzman estetisyenlerimiz tarafından beyaz kalemler kullanılarak işlem uygulanması istenilen bölge çizilir.

Kişilerin cilt analizlerine göre lazer ışın seviyesi ayarlanır. Esmer tenli hastalarda düşük seviye jull, beyaz tenlilerde yüksek seviyeli jull ve diğer tenlerde orta seviye jull ayarlanarak işleme başlanır.

Hastalarımıza ve uzman estetisyenlerimize lazer ışığından etkilenmemesi amacı ile gözleri lazer ışığından korumak için koruyucu gözlük takılır.

Beyaz kalem ile belirlenen bölgeye uzman estetisyenlerimiz lazer ışıkları ile epilasyon uygulamasına başlar ve bölgeye göre belirlenen sürede bitirilir. Lazer epilasyon süresince lazer ışık kaynağından gelen soğutucu gazlar kullanılarak hastanın acı çekmemesi sağlanır.

Uygulama Sonrası

Lazer epilasyon hizmeti aldıktan sonra hekimimiz ve uzman estetisyenlerimiz tarafından size öneriler ve tavsiyeler olacaktır bunları yapmanız sizin için avantaj sağlayacaktır.

Lazer epilasyon sonrasında sıcak sudan uzak durmanız gerekmektedir aksi takdirde yanma hissi yaratabilir.

Uygulanan bölge Güneş ışığı alan bir bölge ise Güneş ışığından da korumanız gerekecektir.

Kliniğimizde sizlere her ihtimale karşı azı azaltıcı kremler verilecektir acı olması durumunda kullanınız.

Lazer epilasyon uygulanan bölgeye 3 gün boyunca kese vurmamanız sert şekilde deriyi yoğurmamanız gerekmektedir.

Yanmayan tüylerinizi ellerinizle kesinlikle yolmayınız aksi takdirde tüy kökleri uyarı alacak ve tekrar aktif olacaktır…

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Akıllarda ki asıl soru şudur: erkekler lazer epilasyon yaptırabilir mi..?

Tabiki bayanlar gibi erkeklerde lazer epilasyon hizmetinden faydalanabilirler. İstedikleri bölgeye lazer epilasyon yapılarak istenmeyen tüylerinden çok daha rahat bir şekilde kurtulabilirler. Erkeklerde sırt, ense, bıyık hatları, genital koltuk altı, göğüs ve karın bölgeleri gibi birçok bölgeye bayanlardaki gibi lazer epilasyon yapılabilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak istediğiniz zaman lazer epilasyon 1 numaralı çözümdür. Kalıcı sonuca ulaşma ve zahmet bakımından mükemmel bir çözümdür. Peki lazer epilasyon fiyatları nelerdir, neye göre belirlenmektedir..?

Lazer Epilasyon Fiyat Belirleme Politikamız

Lazer epilasyon hizmetinde fiyat iki ana başlık incelenerek verilmektedir.Bunlar; seans sayısı ve işlem yapılacak bölgedir.

Seans Sayısı: Hastalarımızın istedikleri bölgeye uygun olarak kalıcı sonuçlara ulaşabilmek için seans verilmektedir. Bu seanslar bölgeye ve hastanın kalıcı olup olması konusundaki isteğine göre değişmektedir.

Bölge: Hastalarımız istenmeyen tüylerinden kurtulmak istedikleri bölgeyi bizlere ulaşmadan belirlerler ve biz de bu bölgelere göre fiyat veririz. Bu bölgeleri sıralayacak olursak: tüm vücut, tüm kol, yarım kol, tüm bacak, yarım bacak, kol altı genital, genital, burun, kulak, boyun, sırt, göğüs, ense, alın, eller ve ayaklar şeklindedir. (sıralama rastgele yapılmıştır.)

İnternet sitemiz üzerinden fiyat belirtmek yerine hastalarımızın bizlere ulaşmasını tercih ediyoruz çünkü; hastalarımızın istekleri, istedikleri bölge, kalıcı mı bir defalık mı tüm bu detayları kendilerinden öğrenerek en uygun fiyatı telefonda iletebiliyoruz.

Diğer fiyat veren firmaların aksine lazer epilasyon hizmetini özel kliniğimizde uzman estetisyenlerimiz ile birlikte kesinlikle jilet kullanmadan tamamen lazer aletleri ile yapmaktayız.

Lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi almak için lütfen bizlere ulaşınız.
kayseri lazer epilasyon

Adınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

İletiniz